Адвокат Запоріжжя Опанасенко Лілія Валеріївна

 

Як не платити за кредит

кредитПроцентні ставки ростуть, і не до кожного позичальника прийде ідея ознайомитися з кредитним договором ще раз, щоб виявити, чи має банк право ставити клієнта перед фактом. У пориві відчаю деякі боржники припиняють вносити щомісячні внески, і через рік їм приходить повістка з суду з докладним описом всіх негативних наслідків подальшого ухилення від виплат.

В Україні зростання неоплаченого кредиту неможливо зупинити. Він подібний сніжному кому, і продовжує рости за рахунок пені та штрафів. Можна випросити у банку канікули, протягом яких пеня не нараховуватиметься. Але вони недовготривалі, і у неплатника не виникає можливість впоратися з фінансовими труднощами. Якщо боржник не погашає кредит, а банк своєчасно (не пропускаючи строк позовної давності) звертається до суду, штрафи нараховуються нескінченно.

Згідно ст. 52 Закону України «Про виконавче провадження», якщо сума, яка піддається стягненню, не перевищує десяти мінімальних зарплат, то арешт нерухомості боржника не здійснюється.

Пам’ятайте, що кредит — це не тільки радість покупки або тимчасове покращення фінансового становища, але і ряд зобов’язань, які ви погоджуєтеся на себе взяти. Загляньте в який-небудь бізнес-форум і проаналізуйте різні складні ситуації, якими люди діляться і просять поради. Це цінна інформація, яка підкаже вам правильне рішення і допоможе запобігти проблеми. «Філософське» ставлення до заборгованості не подарує вам спокою, але додасть проблем. Якщо потрапили у скрутну ситуацію і прострочили платіж, відреагуйте на попередження банку належним чином. Не ховайтеся. Домовляйтеся і шукайте вихід із ситуації мирним шляхом.

Несплата кредиту, дії державних виконавців

Давайте уявимо, що ви взяли споживчий кредит, і з якихось причин не можете його повернути. Ну по-перше, ви отримаєте повістки до суду, стануть навідуватися судові пристави, які складуть протокол і змусять вас з’явитися до суду. Також за прострочення кредиту з вас будуть стягуватися різні штрафи. Також боржника, можуть змусити відпрацьовувати свої кредити громадськими роботами, наприклад, підмітати вулицю.

Якщо боржник відмовляється відпрацьовувати за несплату кредиту, то його можуть заарештувати, і насильно змусять відпрацьовувати борг. Також у боржника можуть вилучити його майно, яке він має, меблі, побутову техніку, машину, гараж. Ось тільки квартиру не можуть вилучити.

Переймаючись питанням, що буде, якщо не платити кредит, важливо пам’ятати про суми штрафів, які вам доведеться виплатити так чи інакше. Всі вони почнуть нараховуватися з першого дня прострочення платежу і до закінчення вирішення питання можуть у підсумку скласти величезну суму.

Крім усього перерахованого, відповідальність за несплату кредиту в Україні включає в себе також повну втрату позитивної кредитної історії. Як правило, відновити її досить непросто, а якщо мав місце судовий розгляд, то практично неможливо.

Важливо знати, що існує ряд легальних способів зменшити або відстрочити виплати по кредиту у разі виникнення в цьому гострої необхідності. Всі вони являють собою реструктуризацію кредиту, оформити яку ви можете за зверненням в банк. Варіанти реструктуризації можуть бути наступні:

1. Збільшення терміну кредитування.

2. Оформлення кредитних канікул.

3. Зміна способу нарахування відсотків.

4. Зміна процентної ставки по кредиту.

У будь-якому разі не слід ховатися від банку. Це принесе вам набагато більше непотрібних проблем, які все одно доведеться вирішувати. Набагато розумніше буде звернутися в банк і спільно з фахівцями підібрати найвигідніший варіант вирішення виниклих труднощів.Обновлен 01 авг 2018. Создан 25 июн 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
https://io.ua/5549722p