Адвокат Запоріжжя Опанасенко Лілія Валеріївна

Як стягнути борги по заробітній платі
 

При подачі до суду заяви про видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітньої плати, заявник звільняється від сплати судового збору на підставі ст. 5 ЗУ «Про судовий збір». В разі видачі судового наказу, судовий збір стягується із боржника на користь держави.

Відподвіно до ст. 102 ЦПК України, у разі прийняття судом ухвали про відкриття наказного провадження, суд у триденний строк з моменту її постановлення видає судовий наказ по суті заявлених вимог.

Видача судового наказу проводиться без судового засідання і виклику стягувача та боржника для заслуховування їх пояснень.

Даний наказ разом із документами, що подаються Стягувачем, надсилається за місцем знаходження Боржника.

З дня отримання боржником наказу та доданих до нього докуметів починається відраховуватися 10-ти денний строк, відведений Боржнику на оскарження наказу. В разі, якщо Боржник його не оскаржує, то на 3 день після закінчення 10-денного строку, наказ вступає в законну силу. Копія наказу із відповідною відміткою видається на руки Стягувачу.

Наказ має силу виконавчого документа і на його підставі виконавча служба повинна відкрити виконавче провадження щодо стягення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати з рахунків Боржника.

План дій працівника, в разі невиплати йому заробітньої плати та звернення до суду із заявою про видачу судового наказу:

1.      Працівник отримує в бухглатерії підприємства-боржника довідку, в якій зазначається розмір заборгованості по заробітній платі;

2.       Працівник подає до суду за місцем власної реєстрації або за місце знаходження (юридичною адресою) боржника заяву про видачу судового наказу, до якої додає:

-  копію паспорта, копію ідентифікаційного коду,

- копію трудової книжки,

- копію довідки про наявність заборгованості по виплаті нарахованої, але не виплаченої заробітньої плати.

- інші документи, що підтверджують наявність трудових правовідносин із Боржником, (наприклад копію наказу про прийняття на роботу, копію трудового договору тощо).

В заяві бажано вказати розрахунковий рахунок боржника, з якого потім стягуватимуться кошти;

3.      Після подачі заяви до суду, доцільно буде з’ясувати в канцелярії даного суду прізвище судді, який розглядатиме справу, а також номер справи. Для того, щоб перебувати в курсі новин щодо розгляду заяви, слід періодично запитувати у судді чи його секретаря/посічника про те, на якому етапі розгляду зараз перебуває ваша справа;

4.      Отримавши наказ, слід звернутися до територіального управління Державної виконавчої служби із заявою про відкриття виконавчого провадження.Обновлен 23 ноя 2017. Создан 23 окт 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
https://io.ua/5549722p