Адвокат Запоріжжя Опанасенко Лілія Валеріївна

АРЕШТ МАЙНА БОРЖНИКА ТА ЗАБОРОНА ЙОГО ВІДЧУЖЕННЯ
 

Про арешт майна боржника державний виконавець виносить відповідну постанову. Її копія не пізніше наступного дня надсилається боржнику. До речі, боржник може оскаржити цю постанову в суді. Постанова державного виконавця може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту її винесення, або з дня, коли боржнику стало відомо про винесення такої постанови. Також до суду можна звертатися у випадку, якщо арешт накладений на майно, яке вам не належить. Приміром, якщо у вас вдома стоїть чужий телевізор, його власник може подати позов до суду з вимогою зняти з нього арешт. Також не може бути заарештована квартира, яка не належить боржникові, навіть якщо він у ній прописаний. Арешт не може бути накладено на такі речі: одяг, взуття; білизна; постіль; необхідний кухонний посуд; один холодильник на сім'ю, деякі предмети меблів, дитячі речі тощо.

"На практиці, в першу чергу, арешт накладається на нерухоме майно, потім транспортні засоби, заробітну плату, рахунки, відкриті в банках, рухоме майно, судна, земельні ділянки". До речі, сьогодні, порівняно з 2009-2010 рр., суди рідше стали виносити ухвалу про заборону боржнику виїжджати за кордон до повного погашення боргу.

Важливо пам'ятати, що якщо ви не будете виконувати рішення суду, вам загрожує кримінальна відповідальність ЗА ст. 382 Кримінального кодексу України говорить, що навмисне невиконання рішення суду карається штрафом від 8,5 тис. до 17 тис. грн або позбавленням волі строком до 3 років. Однак, на практиці притягти людину до кримінальної відповідальності за умисне ухилення від виконання рішення суду дуже складно.
"Правоохоронні органи не бажають не тільки порушувати кримінальні справи, але і проводити перевірку за фактом".

 Обновлен 17 фев 2018. Создан 19 авг 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
https://io.ua/5549722p