Адвокат Запоріжжя Опанасенко Лілія Валеріївна

Як "Заморозити" кредитний борг
 

Наявність рішення суду не зупиняє дію кредитного договору. Поки ви судилися, бігали по інстанціях, сперечалися з позивачем, ваш борг перед банком, якщо ви не вносили в цей період жодних платежів, а сподівалися на суд, продовжував зростати. Проте вихід є: борг можна "заморозити". Для цього потрібно діяти так:

Подати в суд зустрічний або окремий позов про визнання недійсним кредитного договору, підставою для цього може, наприклад, послужити невідповідність його умов загальним принципам цивільного законодавства, зокрема, принципам справедливості, сумлінності і розумності, викладеним в Конституції, а також положенням ЗУ "Про захист прав споживачів". Наприклад, саме до таких аргументів вдаються позичальники, якщо банк підвищив їм ставку через зростання курсу долара.

Подати позов про розірвання кредитного договору у зв'язку з істотною зміною обставин. У цьому випадку, боржник змушений буде довести суду, що обставини змінилися настільки, що якби він міг це передбачити, він не укладав би кредитний договір або уклав би його на інших умовах. Наприклад, якби він знав, що долар підніметься до 10 грн./$, він ніколи не взяв би цей кредит. Також, позичальник може оскаржити договір, визнавши його недійсним через важкі обставини, в яких опинився він або поручитель після підписання кредитного договору: смерть родичів, хвороба тощо.

Подати позов про скасування третейського застереження в кредитному договорі, в більшості випадків банки прописують третейські застереження, які зобов'язують розглядати спірні питання тільки в третейських судах. А вони захищають інтереси банку. "Перевірте свій кредитний договір. Якщо в розділі "Врегулювання суперечок"є пункт про те, що суперечки розглядаються в третейському суді, але немає його назви або ж імені судді, який буде вести справу, можна подати позов до районного суду з вимогою скасування третейського застереження, аргументуючи тим, що сторони не дійшли згоди щодо суду/судді. Адже не тільки суд, але й кандидатура судді повинні бути узгоджені. Якщо кандидатура судді визначається за фактом виникнення суперечки, позичальник має право висловити свою незгоду.Обновлен 17 фев 2018. Создан 19 авг 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
https://io.ua/5549722p